Mikalojus Daukša " PRAKALBA Į MALONŲJĮ SKAITYTOJĄ "

Tekstas, lietuvių kalba
Darbo aprašymas
Ne žemės derlumu, ne drabužių skirtingumu, ne šalies gražumu, ne miestų ir pilių tvirtumu gyvuoja tautos, bet daugiausia išlaikydamos ir vartodamos savo kalbą, kuri didina ir išlaiko bendrumą, santaiką ir brolišką meilę. Kalba yra bendras meilės ryšys, vienybės motina, pilietiškumo tėvas, valstybės sargas. Sunaikink ją – sunaikinsi santaiką, vienybę ir gerovę. Sunaikink ją, – užtemdysi saulę danguje, sumaišysi pasaulio tvarką, atimsi gyvybę ir garbę. Kas išsklaidė ir išvaikė tuos, kurie buvo pastatę bokštą iki pat debesų, norėdami išgarsinti savo vardą? Kalbų nesantaika. Kas daugiausia pradėjo kovas, maištus ir sukilimus pasaulyje? Kalbų skirtingumas. Visos nesantaikos tarp tautų, visi šmeižtai, vienos tautos niekinimas kitos, visa tai kilo iš kalbų skirtingumo, kaip iš visokio sąmyšio šaknų.
Panašūs darbai
 • Janinos Giedraitienės eilėraščiai.

  Tekstas, lietuvių kalba
  2004-04-04 12:10:49
 • Tai 10 klases egzamino klabejimo dalies tekstas. Visiems, kurie pasirinko tema zmogus ir menas jis turetu praversti. Patikrintas mokytojos, o ji pasake, kad jis tinkamas atsiskaitineti egzamino metu. Tai tekstas skirt...

  Tekstas, lietuvių kalba
  2006-09-09 08:48:49
 • Darbas panaudotas mokykloje, pasiruosiant 12klases kalbejimo iskaitai. Gauta 9. Gali buti panaudotas 10 klases,12 klases kalbejimo iskaitoms,gali buti panaudojamas siek tiek ir istorijai (APIMTIS 1LAPAS)

  Tekstas, lietuvių kalba
  2006-11-07 05:09:45
Darbo atsisiuntimas
Siųskite SMS su tekstu TNG numeriu 1398 ir gauta kodą įrašykite langelį žemiau:
žinutės kaina € 0.90
Po pirmo panaudojimo, kodas galios dar 3 valandas.